Anasayfa / Genel / Karabağlar'da 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş anıldı

Karabağlar'da 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş anıldı

25.09.2021 12:47 | Son Güncelleme: 25.09.2021 17:17
İzmir'in Karabağlar Belediyesi'nde Usta Halk Ozanı Neşet Ertaş, vefatının 9. yılında sevgi ve özlemle anıldı.

Karabağlar'da 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş anıldı

İZMİR (İGFA)- İzmir'e bağlı Karabağlar Belediyesi tarafından Halk Ozanı Neşet Ertaş'ın anısına Vatan Mahallesi Faruk Akar Karasu Caddesi'nde, Neşet Ertaş büstü önünde tören düzenlendi. Törende Ertaş türküleri okundu.

Düzenlenen programa katılan Ege üniversitesi Konservatuvarı öğretim üyesi Doç.Dr. Gökhan Ekim, 'Neşet Ertaş'ın Hayatı ve Felsefesi' ve 'Gönül Dağı' konuları hakkında sunum yaptı.Farklı kültür zenginliğinin yer aldığı Türkiye topraklarından konuşulan etkinliğe, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP'nin İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan şenkal Uçar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aydan Tör, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatmagül Uysal, Tokat Zile İlçe Başkanı Alli Rıza Bozdemir'in de aralarında olduğu siyasi parti temsilcileri, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

NEşET ERTAş YAşAM TARZIYLA HEPİMİZE öRNEK

â??â??â??â??Anadolu coğrafyasının anıldığı etkinlikte konuşan Başkan Selvitopu, “Neşet Ertaş türküleriyle, sözleriyle, yaşam tarzıyla hepimize örnek, önder olmuş büyük halk ozanlarımızdan biridir. Tam bir Anadolu insanıdır. Bugün türküleri, hangi etnik kökenden, hangi inançtan olursa olsun herkes tarafından söyleniyor. O türküleriyle insanları birleştirmeye devam ediyor. Biz de yerel yönetim olarak, büyük ozanın Karabağlar'da yaşamış olmasından da onur duyarak bu etkinlikleri düzenliyoruz. Bundan sonra da daha kapsamlı anmalar gerçekleştireceğiz.&
önümüzdeki günlerde Karabağlar'ın dört bir yanında kültür merkezlerini hizmete açacağız. Karabağlar kültürle, sanatla iç içe olacak, yoğrulacak. Neşet Ertaş hayatı boyunca insanlara sahip çıktı. Biz de onun yaptıklarını örnek alarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu değerimizi aramızdan ayrılışının 9 yılında rahmetle, minnetle anıyoruz. önünde saygıyla, sevgiyle eğiliyoruz” diyerek programın sonunda büste kırmızı karanfil konuldu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
9 + 8 =Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

REKLAM
Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Borusan geleceğin mühendislerine destek oluyor

Borusan geleceğin mühendislerine destek oluyor


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Haber Tek

İstanbul / Türkiye
info@birhaberler.com