Anasayfa / Sağlık / COVID-19 endişesi sürüyor

COVID-19 endişesi sürüyor

29.09.2021 12:37 | Son Güncelleme: 29.09.2021 16:47
Küresel süreçte 2 yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınıyla ilgili dünyadaki toplam vaka sayısı 232 milyon 783 bin 843'e ulaşırken, vatandaşların Koronavirüs endişesi sürüyor.

COVID-19 endişesi sürüyor

İSTANBUL (İGFA) - Johns Hopkins University (JHU) “COVİD-19 Sistem Bilimi ve Mühendislik Merkezi (CSSE) Küresel Durumları” verilerinden elde edilen bilgilere göre, 29 Eylül 2021 resmi rakamlarına göre dünyada Koronavirüse yakalanan 232 milyon 794 bin 834 kişi olduğu tespit edildi. şu ana kadarki toplam vefat sayısı ise 4 milyon 765 bin 120 olarak kayıtlara geçti.

Yaşanan süreç ve ölümler insanlar üzerinde endişeyi arttırırken,Oxford üniversitesi tarafından yapılan araştırmasına göre, 2020 yılından bugüne insanların yaşam süresi beklentilerinin düşüş yaşadığı görüldü. 29 ülkede gerçekleştirilen araştırmaya göre yaşam beklentisinin 6 aydan fazla kısaldığı görülürken, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana görülen en büyük azalma olarak kayıtlara geçti. Yaşam süresi beklentisinin en fazla düştüğü ülke ise ABD olarak kayıtlara geçti.

öte yandan Koronavirüsün medya karnesine göre de, Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü tarihten günümüze kadar tüm medya verileri üzerinden elde edilen bilgilere göre, COVID-19 hala en çok konuşulan haber başlığı olurken, yazılı basın, televizyon kanalları ve internet sitelerinde 100 milyonun üzerinde haber tespit edildi. İstatistiki verilerde yerli aşı Turkovac‘ın Eylül ayı içerisinde medyada 6 bin 105 haberde yer aldığı tespit edildi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 7 =Bursalı tabiplerden 'grip aşısı' sorusu!

Bursalı tabiplerden 'grip aşısı' sorusu!

Bakan Koca'dan 'Turkovac' çağrısı

Bakan Koca'dan 'Turkovac' çağrısı

Bursa'dan 'vebal almayın' çağrısı!

Bursa'dan 'vebal almayın' çağrısı!

REKLAM
Hamilelere aşı önerisi

Hamilelere aşı önerisi

Bakan Koca'dan 'sabrın sonu zafer' paylaşımı

Bakan Koca'dan 'sabrın sonu zafer' paylaşımı

Hurafeler hasta kaybettiriyor!

Hurafeler hasta kaybettiriyor!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Haber Tek

İstanbul / Türkiye
info@birhaberler.com