Anasayfa / Gündem / Bursa Yıldırım'da bir kadın kooperatifi daha

Bursa Yıldırım'da bir kadın kooperatifi daha

11.10.2021 15:25
Bursa'nın ilçelerinden olan Yıldırım Belediyesi, kadınları çalışma hayatında desteklemeye devam ediyor. Sosyal ve ekonomik alanda kadınlarında yer alması için Yıldırım ilçesinde 'şükraniye Kadın Eğitim ve Girişimcilik Merkezi' ve 'Her Dem Kadın Kooperatifi'nin açılışı törenle yapıldı.

Bursa Yıldırım'da bir kadın kooperatifi daha

BURSA(İGFA)- üreten kadınlara destek için açılan Kadın girişimcilik merkezi ve kooperatifinin açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın yanında& AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı ve Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Mehmet Akif Bingöl, MHP Yıldırım ilçe teşkilat temsilcileri, meclis üyeleri, kadın kooperatifi üyeleri de katıldı.&

Açılan girişimcilik merkezlerinde kadınlara meslek öğretildiğini, ürün satışı yapmak isteyen kadınlara E-ticaret eğitimi verdiklerini belirten Başkan Yılmaz, 'Kadınlarımıza istihdam olanağı sağlıyoruz,& 15 farklı noktada kurduğumuz kadın girişimcilik merkezimiz ile Yıldırımlı kadınlara hizmet sunuyoruz.& Hedefimiz& önümüzdeki yılın sonuna kadar bu sayıyı 20’ye çıkararak, daha fazla kadınımıza fayda sağlamak.

şu ana kadar 4’ü tarımsal 3’ü ticari olmak üzere 7 kadın kooperatifinin
kurulmasına katkı sağladık. Hedefimiz bu sayıyı yakın zamanda 14’e
çıkarmak. Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik açıdan güçlendirilmesini
kendimize görev biliyoruz.” dedi.&

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise “Bu güzel mekânın oluşmasında katkısı olan Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz’a ve ekibine çok teşekkür ederim. Her şeyden öte evlerinde eşlerine, çocuklarına mihmandarlık yapan ama bundan öte aile ekonomisine, şehir ekonomisine katkı vermek adına bu fedakârlığı gösteren kadınlarımızın her birini kutluyorum” dedi.&

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 2 =İGF'nin medyalara reklam desteği ödemeleri başladı

İGF'nin medyalara reklam desteği ödemeleri başladı

Kocaeli Büyükşehir'de 2700 üreticiye tohum desteği

Kocaeli Büyükşehir'de 2700 üreticiye tohum desteği

Bakan Akar'dan Suriye çıkışı: 'Gereken yapılacaktır'

Bakan Akar'dan Suriye çıkışı: 'Gereken yapılacaktır'

REKLAM
ALES başvurularında son gün

ALES başvurularında son gün

Onur İttifakı'na Ankara'dan destek

Onur İttifakı'na Ankara'dan destek

Adıyaman Emniyeti gece gündüz sahada

Adıyaman Emniyeti gece gündüz sahada


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Haber Tek

İstanbul / Türkiye
info@birhaberler.com