Anasayfa / Genel / Azerbaycan Gümrük Bakanı, mezun olduğu üniversiteyi ziyaret etti

Azerbaycan Gümrük Bakanı, mezun olduğu üniversiteyi ziyaret etti

11.10.2021 10:05
İzmir Ege üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Azerbaycan Gümrük Bakanı Sefer Mehdiyev'i makamında ağırladı. Ege üniversitesi mezunu olan Azerbaycan Gümrük Bakanı Sefer Mehdiyev ile Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Dünya Azerbaycanlıları Kongresi Başkanı Sn. Dr. Asıf Kurban ve beraberindeki heyet, Ege üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ı ziyaret etti.

Azerbaycan Gümrük Bakanı, mezun olduğu üniversiteyi ziyaret etti

İZMİR (İGFA) -& Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ege üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet& Budak, “Türkiye ile Azerbaycan tek millet, iki devlet ülküsü ile eğitimden sağlığa, tarımdan ekonomiye pek çok alanda iş birliği yapmaktadır. Ege üniversitesi olarak uluslararası misyonumuz kapsamında bilimsel potansiyelimizi kardeş Azerbaycan ile paylaşıyoruz. Azerbaycan ile sağlık ve tarım alanlarında önemli projeler yürütüyoruz. Sağlık alanında cerrahi ve tıbbı bilgi paylaşımından eğitimlere kadar pek çok önemli projeleri hayata geçirdik, bu iş birliklerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. COVID-19 sürecinde Azerbaycanlı hekimler, üniversitemizde eğitim alarak kişisel koruyucu ekipman ile araç ve gereçlerle Azerbaycan’a döndüler. Azerbaycan’da sağlık personeline vaka yönetimi, hasta bakımı, enfeksiyon kontrolü, hastane organizasyonu hususlarında eğitimler verdiler. İki ülke arasındaki bağların geliştirilmesi, kuvvetlendirilmesi ve ortak projelerin çoğaltılması için bundan sonrada ikili iş birliklerimize farklı disiplinleri de ekleyerek artırmayı hedefliyoruz. üniversitemizin bilgi birikimini ve tecrübesini kardeş üniversitelerimize ihraç etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu. &

Rektör Budak, “üniversitemiz, ülkemizde en çok uluslararası öğrencinin eğitim aldığı yükseköğretim kurumlarının başında geliyor. üniversitemiz mezunu uluslararası öğrenciler, ülkelerinde kamuda ve özel sektörde önemli mevkilerde görev yapıyorlar. Azerbaycan'dan Türkiye'ye gönderilen ilk öğrenciler arasında yer alan Azerbaycan Gümrük Bakanı Sefer Mehdiyev de bu isimlerden biri. & üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunumuz. & Bugün bakan olarak önemli bir görevi yürütüyor. & üniversitemiz mezunlarının böyle önemli görevlerde bulunmaları üniversitemizin marka değerine, uluslararası alanda tanınırlığına katkı veriyor. ülkelerimiz ve üniversitelerimiz arasında iş birliği kurulması noktasında önemli görevler üstleniyorlar. üniversitemiz mezunu Azerbaycan Gümrük Bakanı Sayın Sefer Mehdiyev, Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Dünya Azerbaycanlıları Kongresi Başkanı Sn. Dr. Asıf Kurban ve beraberindeki heyet üniversitemizi ziyaret etiler. & Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Azerbaycan Gümrük Bakanı Sefer Mehdiyev ise mezun olduğu üniversitede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde Ege üniversitesinin Azerbaycan’a yönelik gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
6 + 5 =Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

REKLAM
Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Borusan geleceğin mühendislerine destek oluyor

Borusan geleceğin mühendislerine destek oluyor


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Haber Tek

İstanbul / Türkiye
info@birhaberler.com