Anasayfa / Gündem / Abdulhamit Gül: 'Yargıyı yargıya bırakın işini yapsın'

Abdulhamit Gül: 'Yargıyı yargıya bırakın işini yapsın'

20.09.2021 13:49 | Son Güncelleme: 20.09.2021 14:35
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargıya karşı, yargısız infaz uygulanmasını kabul etmeyeceklerini belirterek, 'Yargıyı yargıya bırakın işini yapsın' çağrısında bulundu.

Abdulhamit Gül: 'Yargıyı yargıya bırakın işini yapsın'

BURSA (İGFA) - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bursa Adalet Bölge Toplantısı'nda konuştu. Adli yılın yargı camiasına, adalet teşkilatına ve vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Bakan Gül, toplantıdaki görüşlerin Ankara'da kendileri için& ev ödevi olacağını söyledi. & Adalet insanlığın üzerinde durduğu en temel sütun olduğunu ifade eden Bakan Gül, önemli reformlar yaptıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini kaydetti. 'Adliyenin kapısı adaletin kapısıdır' diyen Bakan Gül, 'Bu kapıya gelen herkes, hakkına erişeceğini, adalete kavuşacağını bilmelidir. Bu kapıyı çalan herkes en saygın muameleyi görmelidir. Bu HSK tarafından ortaya konan Türk Yargı Etiği Bildirgesi'nde de Türk yargısının millete bir taahhüdü olarak, bir belge olarak karşımızdadır. Vatandaşı temsil eden avukatın da en saygın ve nazik muamele görmesi aynı şekilde hakkıdır. Yargının bu anlamda avukat, hakim, savcıyla beraber adalet binasını ayakta tuttuğunu unutmadan iş birliği, diyalog içerisinde dinlenme hakkını en güzel şekilde sağlayarak gerçekleştireceğine inancımız tamdır' diye konuştu. Yargısız infaza herkes için karşı çıkıldığını belirten Bakan Gül, 'Yargının da yargısız infazını asla kabul etmiyoruz. Yargıyı yargıya bırakacak bir hukuk kültürünü medyasıyla, siyasetiyle, akademi ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber oluşturmamız gerekmektedir. Yargının kendi bağımsız ve tarafsız mecrasında işlemesi, hataların da o mecrada düzeltilmesi, temel kuraldır, vazgeçilmez ilkedir. Yargının her zaman ve her yerde mükemmel kararlar vermediğinin biz de farkındayız' dedi. 

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 7 =İGF'nin medyalara reklam desteği ödemeleri başladı

İGF'nin medyalara reklam desteği ödemeleri başladı

Kocaeli Büyükşehir'de 2700 üreticiye tohum desteği

Kocaeli Büyükşehir'de 2700 üreticiye tohum desteği

Bakan Akar'dan Suriye çıkışı: 'Gereken yapılacaktır'

Bakan Akar'dan Suriye çıkışı: 'Gereken yapılacaktır'

REKLAM
ALES başvurularında son gün

ALES başvurularında son gün

Onur İttifakı'na Ankara'dan destek

Onur İttifakı'na Ankara'dan destek

Adıyaman Emniyeti gece gündüz sahada

Adıyaman Emniyeti gece gündüz sahada


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Haber Tek

İstanbul / Türkiye
info@birhaberler.com